کرکره شفاف بانک ملت

کرکره شفاف

کرکره شفاف در موارد مختلف کاربردهای عالی دارد. از کرکره شفاف می توان برای انواع درب و پنجره ها استفاده کرد. یکی از نکات مهم و جالب در رابطه با کرکره شفاف علاوه بر احساس امنیت، حفظ فضای خوشایند محیط مورد نظر می باشد. این کرکره ها پرده همه کاره ای می باشند که استفاده از آن در مکان های تجاری همچون فرودگاه ها، فروشگاه ها و میز پذیرش در نقاط مختلف رایج می باشد. همچنین محصول خوبی برای حفظ پنجره های خانه و پاسیوها می باشد. کرکره شفاف صد درصد قوی و شفاف می باشند. اگر برای پنجره های فروشگاه خود به دنبال پرده هایی ایمن و قوی هستید که اندکی نیز شفاف باشند توصیه می کنیم کرکره شفاف خریداری کنید.

کرکره شفاف عموماً به یکی از دو مدل کرکره های ساخته شده توسط شیشه و یا پلی کربنات اطلاق می شود. این کرکره ها این مزیت بزرگ را به همراه دارند که علیرغم وجود امنیت و استقامت بالا، نمای پشتی آن ها را به خوبی می توان مشاهده کرد. در این مقاله به بررسی کرکره شفاف و پرداخته ایم.


کرکره شفاف


اگر شما هم قصد نصب کردن کرکره برای مغازه و یا فروشگاه خود دارید، کرکره شفاف یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما خواهد بود. البته کرکره شفاف تنها گزینه ای نیست که از آن می توانید برای ورودی فروشگاه خود استفاده کنید. امروزه مدل های مختلفی از کرکره ساخته می شود که هرکدام دارای شرایط و ویژگی های منحصر به فردی هستند. در این میان می توان به کرکره های استیل، آلومینیومی، پلی کربنات، شیشه ای و یا کرکره های ساخته شده توسط فایبرگلاس اشاره کرد. هرکدام از این مدل کرکره ها دارای مزایا و معایب مشخصی هستند. برای مثال مدل های ساخته شده توسط استیل و یا آلومینیوم استقامت بالایی دارند و یا اینکه کرکره های آلومینیومی وزن کمی دارند. ولی در میان کرکره های شیشه ای و یا کرکره های ساخته شده توسط ورق های پلی کربنات را می توان در گروه کرکره شفاف جای داد. در این مقاله قصد بررسی و معرفی کرکره شفاف را خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد تا برخی از دلایل و مزایایی را معرفی کنیم که می توانند شما را در امر تصمیم گیری دربارة کرکره شفاف یاری کنند.

چرا باید از کرکره شفاف استفاده کنیم؟

وزن کمتر و مزایا: کرکره شفاف عموماً شامل کرکره های ساخته شده توسط پلی کربنات و یا شیشه می شود. این دو نوع کرکره وزن بسیار کمتری از مدل های فلزی دارند. وزن کمتر می تواند مزایای مختلف دیگری را به همراه داشته باشد. برای مثال می توان به تحمیل فشار کمتر به بدنة ساختمان اشاره کرد. وزن کمتر کرکره از سوی دیگر نصب آن را بسیار آسان تر خواهد ساخت. بنابراین، دور از انتظار نخواهد بود که هزینه های نصب کرکره شفاف نیز کمتر از نصب سایر مدل های کرکره باشد. یکی دیگر از مزایای وزن ناچیز کرکره شفاف به موضوع قدرت موتور آن ها باز می گردد. کرکره های امروزی عموماً به صورت برقی و اتوماتیک کار می کنند. سیستم کارکرد کرکره های اتوماتیک به این شکل است که یک موتور قدرت و فشار کافی برای باز و یا بسته شدن آن ها را فراهم می سازد. بنابراین، هرچه وزن کرکره کمتر باشد، فشار کمتری به موتور وارد خواهد شد و احتمال آسیب دیدن آن و همچنین هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری نیز کاهش پیدا خواهد کرد. از سوی دیگر، با افزایش وزن کرکره احتیاج به تهیه موتورهای قوی تری نیز خواهید داشت و در نتیجه باید مبلغ بیشتری را بابت تهیه کرکره شفاف تهیه کنید. بنابراین، با انتخاب و نصب کرکره شفاف در واقع هزینه های مربوط به خرید موتور کرکره را نیز کاهش خواهید داد.

شفافیت بیشتر: همانطور که از نام کرکره شفاف نیز مشخص است، مزیت اصلی کرکره شفاف بحث شفافیت آن ها است. بنابراین، دور از ذهن نخواهد بود اگر ادعا کنیم عموم افراد این کرکره ها را نه به خاطر وزن کمتر آن ها، بلکه به خاطر ویژگی شفاف بودن انتخاب می کنند. بر خلاف کرکره های فلزی که هیچ چیز در پشت آن ها پیدا نیست، کرکره شفاف این امکان را دارد تا محیط داخل فروشگاه و یا مغازه هنگام استفاده از آن ها همچنان قابل تماشا باشد.

همانطور که در ابتدای مقاله عنوان شد،‌ کرکره شفاف عموماً شامل کرکره های شیشه ای و همچنین کرکره های ساخته شده توسط پلی کربنات می شود. هر دو نوع کرکره شفاف این امکان را به شما می دهند تا داخل فروشگاه خود را حتی در زمان تعطیل بودن آن و بسته شدن کرکره ها، کماکان به نمایش بگذارید. این کار می تواند دو سود بزرگ برای شما به همراه بیاورد. سود اول این کار موضوع جذابیت ظاهری فروشگاه شما خواهد بود. تصور کنید که مشغول قدم زدن در یک مرکز خرید هستید و با فروشگاهی روبرو می شوید که علیرغم بسته بودن کرکره های آن، کماکان می توانید داخل آن را تماشا کنید. این موضوع قطعاً توجه شما را جلب خواهد کرد و این فروشگاه را به عنوان گزینه ای متفاوت در میان سایر فروشگاه ها ارزیابی خواهید کرد. از سوی دیگر، امکان دیدن محصولات داخل یک فروشگاه حتی در زمان تعطیل بودن آن فروشگاه نیز یک مزیت کرکره شفاف به حساب می آید. به عبارت دیگر، با استفاده از مدل های مختلف کرکره شفاف، شما مدت زمان بیشتری را برای عرضه محصولات خود خواهید داشت و بنابراین امکان دیده شدن محصولات شما و در نتیجه امکان افزایش فروش شما نیز بیشتر خواهد شد.


کرکره شفاف


چه مدلی از مدل کرکره شفاف را انتخاب کنیم؟

همانطور که بیان شد، کرکره شفاف شامل کرکره های شیشه ای و همچنین کرکره های پلی کربنات می شود. هنگام انتخاب بین کرکره شفاف شیشه ای و یا پلی کربنات به این موارد توجه داشته باشید:

• وزن کرکره شفاف ساخته شده توسط پلی کربنات کمتر از مدل های شیشه ای است. بنابراین، تمام مزایایی که در پیش‌تر در مورد وزن کرکره شفاف بیان شد تا حد بیشتری در موردهایی صدق می کند که توسط پلی کربنات ساخته شده اند.

• کرکره شفاف ساخته شده توسط پلی کربنات مقاومت بیشتری در برابر صدمات و همچنین ضربه دارد. نمونه های شیشه ای به راحتی شکسته و خُرد می شوند.

• کرکره شفاف پلی کربنات به عنوان یک محافظ در برابر نفوذ اشعه UV خورشید عمل می کند. همانطور که می دانیم، اشعه UV خورشید و تابش مستقیم آن می تواند به محصولات مختلف آسیب برساند. گفته می شود که ورق های پلی کربنات قادر هستند تا حدود ۸۰ درصد اشعه مضر UV خورشید را جذب کنند.

کرکره های پلی کربنات در مقایسه با کرکره های شیشه ای عایق بهتری برای نفوذ صدا هستند. بنابراین، اگر ترجیح می دهید سروصدای محیط بیرون وارد فروشگاه نشود (و یا برعکس)، توصیه می کنیم از کرکره شفاف پلی کربنات استفاده کنید.


توضیحات:

  • نام پروژه: کرکره شفاف بانک ملت
  • تاریخ اجرا: دی ماه 1391
  • محل اجرا: خیابان شریعتی
  • عرض درب رول آپ (میلی متر): 4200
  • ارتفاع درب رول آپ (میلی متر): 3120
  • مدت زمان اجرای پروژه: