کرکره برقی شفاف چیست

کرکره برقی شفاف

ویژگی و شاخص بارز کرکره برقی شفاف ‎، علاوه بر استحکام بالا، امنیت بالا و ضد سرقت بودن آن می باشد، که قابلیت و کارایی این نوع کرکره را بسیار گسترش داده است. یکی از دغدغه های اصلی و اساسی انسان، حفاظت از حریم شخصی و تامین امنیت بالای آن به شمار می رود. با پیدایش، گسترش کرکره برقی شفاف و استفاده آنها در فروشگاه ها و ساختمان های مختلف، گام مهمی در تامین امنیت برداشته شد. از رایج ترین و مرسوم ترین این کرکره ها، کرکره های قدیمی است که با استفاده از نیروی دست بالا و پایین می شدند و برای تامین امنیت به عنوان حفاظ امنیتی مورد استفاده قرار می گرفتند. کرکره برقی شفاف ‎اگرچه تا حدی زیادی امنیت مد نظر را تامین کرده بودند اما با گذشت زمان دچار فرسودگی و معایب بسیار زیادی می شدند. دستی بودن این کرکره ها یکی از معایب اساسی آن به شمار می رفت. همچنین وزن سنگین و زیاد آن معضل بزرگی برای افراد سالخورده و ضعیف تر بود. شکل ظاهری آن نیز به مرور زمان دستخوش تغییراتی از جمله زنگ زدگی و از بین رفتن رنگ می شد. در برابر خطراتی مانند آتش سوزی و ضربه های محکم از قابلیت بالایی برخوردار نبودند. وجود این مشکلات، نیاز انسان به سهولت برای انجام کارها، پیشرفت و رشد فناوری و تکنولوژی منجر به پیدایش نسل جدیدی از کرکره برقی شفاف شد، که علاوه بر قابلیت کاربری آسان، تامین امنیت و حفاظت از حریم شخصی را به خوبی امکان پذیر می کردند. یکی از این نوع کرکره های برقی که با توجه به فرآیند هوشمند سازی خانه و ساختمان بسیار مورد نظر واقع شدند، کرکره های برقی شفاف است، که امروزه کارایی بسیار زیادی پیدا کرده است.

مزایا و ویژگی های کرکره برقی شفاف

کرکره برقی شفاف ‎یا شیشه ای، برای تامین امنیت مکان هایی نظیر صرافی ها، بانک ها، طلا فروشی ها و مکان هایی که نیاز به مشاهده و بررسی آنها در هنگام شب را دارند، بسیار مؤثر و تاثیر گذار می باشد. این نوع کرکره برقی در برابر سرقت از ضریب ایمنی و امنیتی بسیار بالایی برخوردار است. این نوع کرکره برقی متشکل از تکه های کوچک پلی کربن می باشد که به صورت یکپارچه در کنار هم قرار گرفته و یک دیواره شیشه ای را به وجود می آورند. تیغه های بکار رفته در این نوع کرکره از جنس پلی کربنات می باشد که از پلیمرهای بسیار با دوام و مستحکم ساخته شده است. برای افزایش استحکام بیشتر در تیغه ها، از لوله های استیل یا آلومینیوم در بین فواصل آن استفاده می شود که این امر امنیت و مقاومت کرکره را چند برابر می کند. کرکره برقی شفاف در برابر نور، تابش اشعه خورشید و یو وی مقاوم است و ضد اشتعال بودن آن، یکی از ویژگی های بارز این نوع کرکره محسوب می گردد. همچنین ضد گلوله و ضد ضربه بودن این نوع کرکره یکی از فاکتورهای مورد توجه آن به شمار می رود.


درب


انواع کرکره برقی شفاف

کرکره برقی شفاف در دو نوع لوله ای و زواری تولید و عرضه می گردد. پرکاربردترین و مناسب ترین نوع لوله ای، لوله استیل پولیش خورده می باشد که علاوه بر کیفیت مناسب، از قیمت بالایی نیز برخوردار است. در نوع زواری، از یک زوار آلومینیوم برای متصل کردن استفاده می شود. مدل زواری نسبت به مدل لوله ای مقرون به صرفه تر می باشد. تفاوت این دو نوع در قطر لوله و زوار، طول و عرض تکه های پلی کربن و ضخامت موجود در آنها است. ضخامت بیشتر تکه های پلی کربن، مقاومت و دوام بالاتر آن را با خود به همراه دارد.

اجزا تشکیل دهنده کرکره برقی شفاف ‎ شامل تیغه، موتور، ریل، صفحه پلیت، کپس، تیغه انتهایی، شفت و اندکپ می شود. تیغه بکار رفته در این نوع کرکره برقی از جنس پلی کربنات است که دوام و استحکام آن را با خود به همراه می آورد. موتورهای استفاده شده نیز به طور معمول به دو صورت توبلار و ساید می باشند.

نکات مفید و کاربردی در مورد کرکره برقی شفاف

تیغه های بکار رفته در کرکره برقی شفاف از استحکام و مقاومت بیشتری نسبت به تیغه های آلومینیومی برخوردار است. قابلیت اضافه نمودن رنگ متناسب با سلیقه و نوع کاربرد، در نوع شفاف امکان پذیر می باشد. تیغه های نوع شفاف به دلیل ضد شعله پذیر بودن، در صورت بروز آتش سوزی از گسترش و سرایت آتش جلوگیری به عمل می آورد. همچنین در برابر رطوبت به وجود آمده اکسید نمی گردند. زیبا جلوه کردن و چشم نواز بودن کرکره برقی شفاف و ضریب امنیتی بالا، این مدل را به یکی از محبوب ترین نمونه های کرکره برقی تبدیل کرده است. ضخامت قطعات پلی کربن، نوع مواد اولیه مورد استفاده، وزن تیغه، نوع تیغه و میزان مصرف پلی کربن بکار رفته، از عوامل تاثیر گذار بر قیمت کرکره شفاف می باشد. همچنین نوع موتور، لوازم جانبی و تعداد ریموت نیز از دیگر فاکتورهای تاثیر گذار در این زمینه می باشد. برای افزایش دوام و کارایی این نوع کرکره نباید وزن بیش از حد مجاز به آن وارد گردد. نباید مانعی در مسیر رول کرکره و درون ریل آن به وجود آید. از ضربه و فشار وارد کردن، آویزان شدن و هل دادن کرکره باید جلوگیری نمود. برای شستشوی آن باید به صورتی عمل کرد که آب به فضای موتور نفوذ پیدا نکند. از قرار دادن ریموت کنترل در مجاورت رطوبت و در معرض تابش مستقیم نور آفتاب باید ممانعت به عمل آورد. عملکرد موتور به صورت پی در پی و بدون وقفه موجب فعال سازی مکانیزم حرارتی و بالا رفتن دمای موتور کرکره می گردد. لاستیک انتهایی کرکره برقی شفاف ‎ باید همواره تمیز و فاقد گرد و غبار باشد تا برای باز و بسته شدن کامل کرکره مشکلی به وجود نیاید.

محصول مرتبط وجود ندارد

پروژه مرتبط وجود ندارد