ویژگی‌ها، مزایا و کاربردهای کرکره پلی‌کربنات

معرفی کرکره پلی‌کربنات

در ساختار مستحکم این کرکره‌ها از مقاوم‌ترین مواد در ساخت سطح و مقطع استفاده شده و این وپژگی موجب می‌شود تا این کرکره‌های پلی‌کربنات در مقابل حوادثی نظیر سرقت، خرابکاری و تغییرات ناگهانی هوا، مثل یک سپر عمل کنند.

امکانات محصول

 در ساخت پرّه‌های کرکره های پلی کربنات شفاف ‎ از ورقه‌های پلی‌کربنات فشرده استفاده شده است.

 همانطور که گفته شد، با توجّه به جلوه‌های زیبایی‌شناسانه‌ی این کرکره، می‌تواند از آن در کاربردهای طراحی داخلی نیز استفاده کرد.

 اسلات‌ها یا پره‌های کرکره پلی‌کربنات، به وسیله میله‌های فولادی ضدّزنگ به هم متّصل شده‌اند که این موضوع نیز بر استحکام و قدرت کرکره می‌افزاید.

 مقطع پایین کرکره، طراحی مخصوصی از آلومینیوم قالب سنگین است.

 باز و بسته شدن کرکره به هر اندازه، به سادگی با فشار دکمه‌ی سوییچ یا به کمک کنترل از راه دور امکان‌پذیر است.

 کرکره‌ پلی‌کربنات دارای محرّک‌های توکار قوی و کنترل هوشمند هستند.

 محرّک‌های سنگین، ظرفیت تحمّل وزنی تا 2هزار کیلوگرم را دارند.

 در صورت قطع برق، کرکره پلی‌کربنات به صورت دستی هم قابل جمع و باز شدن است و درست مثل یک کرکره معمولی عمل خواهد کرد.

 به منظور حصول اطمینان از این‌که کرکره تحت هیچ شرایط نامساعدی سقوط نکند، محرّک‌های کرکره مجهّز به ابزار ضدّسقوط و زبانه‌ی اضافی امنیتی هستند.


درب


مشخصات فنّی کرکره پلی‌کربنات

طول و عرض: طبق نظر سفارش دهنده می‌تواند قابل تنظیم باشد.

حالت نصب: به صورت عمودی است.

عایق حرارتی: از نوع داخلی.

سطح قابل نصب: بر روی بتن و فولاد قابل نصب است.

متریال مورد استفاده در پرّه‌ها: ورقه 3 میلیمتری پلی‌کربنات فشرده‌.

مشخّصات لولاها: : میله‌های ساخته شده از جنس فولاد ضدّزنگ.

جنس شیرازه‌های جانبی: : از پروفیل آلومنیوم با روکش لاستیکی در هر دو طرف.

ویژگی‌های منحصر به فرد: : ضدّحریق، ضدّگلوله و ضدّ اشعه UV.

ویژگی‌های سیستم اتوماسیون کرکره پلی‌کربنات

نوع کنترل: لوله محافظ ساخته شده از مواد فشرده‌ی مقاوم به ضربه، در ترکیب با کلیدهای راه‌اندازی کرکره.

لوازم جانبی راه‌اندازی: کلید اضافی کلید سوئیچ ریموت کنترل و گیرنده سوئیج طنابی ردیاب حلقه مغناطیسی لوازم جانبی مکانیکی بولارد ثابت پوشش موتور نوارهای نشانگر.

کلاس محافظت: : IP44/ IP54

چرا کرکره پلی‌کربنات؟

ضریب امنیتی بالای این محصول در مقابل حوادث مختلف، از مهمترین دلایل افزایش متقاضیان آن در ایران و سایر کشورها است. از دیگر مزیت‌های کرکره‌ پلی‌کربنات این است که حداقل نیاز را به تعمیر و نگهداری و در نتیجه کمترین نیاز را به سرکشی و مراقبت دارند. به عبارت دیگر، کرکره های پلی کربنات شفاف ‎ برای اطمینان از رضایت کامل مشتری، نصب و راه‌اندازی بسیار ساده‌ای دارد. گرچه به دلیل ویژگی استحکام و امنیتی بالا، اغلب برای بانک‌ها و صرافی‌ها و چنین اماکنی که به دیده شدن در شب و تجهیز به لوازم امنیتی نیاز دارند استفاده می‌شود، کاربری‌های این محصول می‌تواند بسیار گسترده‌تر باشد و برای هر نوع مکان تجاری و خدماتی مورد استفاده قرار گیرد. شفاف بودن این کرکره علاوه بر خاصیت امنیتی، می‌تواند یک انتخاب زیبایی‌شناسانه برای طراحی داخلی و بیرونی دفاتر و اماکن تجاری و خدماتی باشد.

از طرفی، کرکره پلی کربنات برای مورد اماکنی که دید در شب اهمیت خاصی ندارد و افراد، این کرکره را بیشتر از منظر طراحی داخلی یا بیرونی خریداری می‌کنند، رنگ‌بندی متنوّعی از این محصول نیز موجود است و می‌توان از بین رنگ‌هایی نظیر مسی، آبی، دودی، یاقوتی، برنزی و اکلیلی، رنگ دلخواه را انتخاب کرد.


درب


موارد استفاده‌ی کرکره پلی‌کربنات

بانک، طلافروشی و صرّافی- ویژگی‌های امنیتی و ضدّسرقت و عملیات خرابکارانه‌ی این محصول به دو عامل شفافیت کرکره و پلی‌کربنات به کار رفته در آن مربوط می‌شود. معمولاً به منظور حراست بهتر از مکان‌های نامبرده که در آن‌ها، مقدار زیادی پول، اشیای قیمتی و اوراق بهادار نگهداری می‌شود، برای آن‌ها از ویترین شیشه‌ای استفاده شده و در شب، چراغ‌ها روشن نگه داشته می‌شوند تا در صورت هرگونه ورود و تحرّک مشکوک، به راحتی دیده شوند. بر این اساس کرکره های پلی کربنات شفاف ‎ برای آن‌ها مناسب است.

بوتیک‌ها و مغازه‌های واقع در پاساژها- آتش‌سوزی در پاساژها، کم‌سابقه نیست و معمولاً از یک نقطه و مغازه شروع می‌شود و به سایر نقاط سرایت می‌کند. شاید برای محلّی که از داخل دچار حریق شده نشود کاری کرد ولی اگر مغازه‌هایی که در همسایگی قرار دارند، از طراحی ضدّحریق برخوردار باشند، احتمال سرایت حریق به حدّاقل برسد. ضمن این‌که در طراحی این اماکن تجاری، زیبایی و جذب مشتری اهمیت ویژه‌ای دارد و استفاده از کرکره پلی‌کربنات می‌تواند جلوه‌ای مدرن و مشتری‌پسند به محلّ کسب شما بدهد.

استفاده در کیوسک‌های خیابانی- کیوسک‌های خیابانی معمولاً با دیواره‌های چوبی یا فلزی طراحی می‌شوند که نه تنها دید داخلی ندارند بلکه نمای چندان جالبی برای پیاده‌روها و خیابان‌ها ندارند. استفاده از کرکره های پلی کربنات شفاف ‎ به عنوان درب و دیواره این کیوسک‌ها با یک طرّاحی شیک، نه تنها رونق کسب آن‌ها را افزایش می‌دهد و در عین حال امنیت بالایی دارد، بلکه می‌تواند جلوه‌ی زیبایی به خیابان بدهد.

استفاده در هایپرمارکت‌ها- در فضاهای وسیع و چندبخشی هایپرمارکت‌ها و همچنین به دلیل دپوی مقادیر هنگفت و متنوّعی از کالا در این مراکز تجاری، و این‌که راحتی، نظم، زیبایی و روشنایی فضا در آن‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد، استفاده از کرکره پلی‌کربنات می‌تواند بسیار مناسب باشد. می‌توان این محصول را هم به عنوان درب هایپرمارکت رو به خیابان اصلی به کار برد که می‌تواند نمایی مدرن و حرفه‌ای برای یک فضای فروشگاهی و تجاری محسوب ‌شود، و هم می‌توان در فضای داخلی هایپر مارکت، به منظور جداسازی محوّطه‌های دپوی کالا از قفسه‌های فروش استفاده کرد. با این ترفند، هم شما همیشه باید انبار مرتّب و منظمی داشته باشید و هم به روش روابط عمومی شیشه‌ای، بدون هیچ‌گونه تبلیغ کلامی، خیال مشتری‌های خود را از بابت شرایط مناسب نگهداری کالاها در فروشگاه خود راحت می‌کنید. ضمن این‌که کرکره پلی کربنات فضای یک هایپرمارکت با آن همه سرمایه که در قالب کالاهای مختلف در آن نگهداری می‌شود، دست کمی از یک بانک یا طلافروشی ندارد و حفظ امنیت آن به همان میزان می‌تواند اهمیت داشته باشد.


درب


نتیجه‌گیری

شاید به دلیل قیمت گران‌تر یا دشواریِ تغییر، همیشه اوایل ورود یک تکنولوژی تازه، نسبت به پذیرش آن از سوی مصرف‌کننده، مقاومت وجود داشته باشد. ولی گذر زمان همیشه ثابت کرده کمی متحمّل هزینه و زحمت شدن، به ایجاد شرایطی با کیفیت بهتر، می‌ارزد و مزایای طولانی‌مدّت آن، هزینه‌ی اوّلیه‌اش را بارها جبران خواهد کرد. بنابراین توصیه می‌کنیم با این همه ویژگی مهم و ضروری، درمورد انتخاب کرکره های پلی کربنات شفاف ‎تردید نکنید.

منبع

محصول مرتبط وجود ندارد

پروژه مرتبط وجود ندارد