قیمت درب سکشنال

قیمت درب سکشنال

قیمت درب سکشنال با توجه به طرح، رنگ و سایز موردنظر متغییر است. درب سکشنال یکی از مدرن ترین و جدیدترین درب های اتوماتیک است که امروزه استفاده از آن ها در سراسر دنیا در حال گسترش است. در ایران نیز اینگونه از درب های اتوماتیک به دلیل مکانیزم و مزایای خاصی که دارند بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

در لیست قیمت درب سکشنال در نمایندگی ها و مراکز فروش این گونه از درب ها گزینه های متعددی با توجه به مدل درخواستی مشتری ذکر شده است. به عنوان مثال خصوصیاتی همچون طرح های مختلف، رنگ بندی درب های سکشنال، نوع یراق آلات استفاده شده، نوع موتور و دیگر متعلقات به کار رفته در آن ها به عنوان موارد مهمی که روی قیمت درب سکشنال تأثیر دارد.

اغلب شرکت ها و مراکز فروش درب های سکشنال وظیفۀ نصب این درب ها را به عهده می گیرند و با توجه به این که نصب درب سکشنال بسیار تخصصی است و افرادی برای این کار آموزش می بینند، بابت نصب هم هزینه ای به قیمت درب سکشنال اضافه می شود.

قیمت درب سکشنال در مواردی همچون استفاده از رنگ طرح چوب نسبت به بقیه رنگ ها و مدل ها افزایش می یابد.


درب


تعیین قیمت درب سکشنال بر اساس در نظر گرفتن مولفه های مختلفی انجام می شود. شناخت این مولفه ها نه تنها باعث آشنایی شما با قیمت درب سکشنال خواهد شد، بلکه به شما کمک خواهد کرد درب بهتر و با کیفیت تری را انتخاب سازید. در این موضوع به معرفی عوامل موثر در قیمت درب سکشنال پرداخته ایم.

امروزه استفاده از مدل های مختلف درب سکشنال بسیار متداول و محبوب شده است. افراد زیادی اقدام به استفاده از این درب ها و نصب آن ها در ساختمان های نوساز خود کرده اند. برخی دیگر نیز اقدام به تعویض درب های قدیمی ساختمان خود با درب سکشنال می کنند و یا اینکه قصد دارند این کار را به زودی انجام دهند. قیمت درب سکشنال یکی از دغدغه های ذهنی این افراد است و نقش مهمی در تصمیم گیری آن ها خواهد داشت. در این موضوع به معرفی عوامل مختلف موثر در قیمت درب سکشنال خواهیم پرداخت.

فارغ از مباحث مرتبط با قیمت درب سکشنال، جالب است در نظر داشته باشید که مزیت قیمت درب های سکشنال باعث استقبال افراد از آن ها نشده، بلکه مزایای متعدد این درب ها است که باعث محبوبیت آن ها شده است. درب های سکشنال کارایی بالا و آسانی دارند. عموماً با استفاده از دستگاه های کنترل باز و بسته می شوند و از این حیث بسیار آسان هستند. همین امر باعث شده تا امنیت بسیار بالایی نیز داشته باشند، چراکه باز کردن آن ها بدون استفاده از این کنترل های از راه دور بسیار دشوار و حتی غیرممکن خواهد بود. تنوع ظاهری نیز یکی دیگر از عوامل استقبال از درب های سکشنال است که در قیمت درب سکشنال تاثیر دارد. تمامی این موارد نقش و تاثیر مستقیمی در قیمت درب سکشنال نیز خواهند داشت. در ادامه این مطلب به صورت جداگانه و موردی به عواملی خواهیم پرداخت که در تعیین قیمت درب سکشنال موثر هستند. با ما همراه باشید.


درب


عوامل موثر بر قیمت درب سکشنال

اندازه: کاملاً بدیهی است که اندازة درب سکشنال رابطه مستقیمی با قیمت درب سکشنال داشته باشد. هرچه اندازه این درب ها بزرگ تر باشد، قیمت آن ها نیز بیشتر خواهد بود. این افزایش قیمت به خاطر عوامل مختلفی مانند مقدار اجناس به کار رفته در ساخت درب، کارمزد ساخت، زحمت بیشتر تولید و یا هزینه های بیشتر تولید است. همانطور که انتظار می رود، قیمت درب سکشنال مخصوص عابر ارزان تر از مدل های بزرگ تری خواهد بود که از آن ها برای تردد اتومبیل استفاده می شود.

نوع: مدل های مختلف این درب ها تاثیر زیادی در قیمت درب سکشنال خواهند داشت. عموم خانه ها از مدل های معمولی کرکره ای استفاده می کنند که قیمت مقرون به صرفه تری دارد. با این حال، در نظر داشته باشید که قیمت درب سکشنال وابسته به مدل، متفاوت و متغیر است. به عنوان مثال، مدل هایی که به صورت یک تکه باز می شوند عموماً قیمت بالاتری دارند.

موتور درب: همانطور که بیان شد، درب های سکشنال عموماً به صورت اتوماتیک کار می کنند. این درب ها برای باز و بسته شدن احتیاج به یک موتور دارند تا قدرت کافی برای حرکت آن ها به روی ریل را فراهم سازد. موتور یکی از عوامل موثر بر قیمت درب سکشنال است.

جنس، نوع و کیفیت ساخت این موتور قطعاً تاثیر زیادی در قیمت درب سکشنال خواهد داشت. طول عمر این موتور جزو یکی از عواملی است باید توجه زیادی به آن داشته باشید.

جنس بدنه: جنس درب یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل در قیمت درب سکشنال است. انتخاب جنس مورد نظر را باید با آگاهی کامل انجام دهید، چراکه هرکدام از آن ها کاربردهای مختلفی داشته و بنابراین مزایا و معایب مختلفی خواهند داشت.

استیل: طول عمر بالایی دارد و هزینه های مرتبط با نگهداری آن نیز پایین است. همین امر آن ها را تبدیل به یکی از محبوب ترین گزینه ها کرده است. ولی ایرادی به درب سکشنال از جنس استیل وارد است، وزن بالای آن است. با این حال، قیمت درب سکشنال یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه ها است.

فاکتور عملکرد درب در تعیین قیمت درب سکشنال

طراحی مکانیکی درب های سکشنال به طور کلی با درب های دیگر متفاوت است. سیستم فنری، یک عملکرد بسیار نرم و روان نسبت به یک درب معمولی دارد و این مزیت بیش تر برای درب های بزرگ، مفید و چشم گیر است. تمام درب های سکشنال می‌توانند به صورت دستی یا الکتریکی عمل کنند، البته به علت مهندسی عالی، طراحی بی نظیر و اجزای با کیفیت بالا، در هر دو حالت به آرامی و نرمی باز و بسته می‌شوند. پانل های درب های سکشنال، ایمنی و امنیت را تضمین می‌کنند، و طراحی ضد تله یا اصطلاحا anti-entrapment بین بخش های متوالی، برای جلوگیری از گیر کردن انگشتان دست بین بخش های متوالی درب، طراحی شده است. این موارد و بسیاری ویژگی های ایمنی دیگر، تمام نیاز های مقررات قانونی کنونی را برآورده می‌کنند. لازم به ذکر است که کیفیت و پیروی از استاندارد ها، در تعیین قیمت درب سکشنال ‎ تاثیر مستقیم دارد.

عامل عایق بندی در قیمت درب سکشنال

اگر ساختمان شما به عنوان یک اتاق مانند دفتر، کارگاه یا ورزشگاه مورد استفاده قرار گیرد، یک درب سکشنال یک انتخاب فوق العاده برای عایق بندی و محافظت از وسایل درون ساختمان است. درب های سکشنال برای ثابت نگه داشتن دمای داخل ساختمان، و به طور کلی برای کاربردهای که در آن کنترل دما یک عامل مهم است، مناسب هستند. بنابراین، یک درب سکشنال برای مقاصد ایمنی، حفظ شرایط محیطی، جلوگیری از رطوبت و آسیب های فیزیکی، یک انتخاب ایده آل و عالی است.

یک درب سکشنال عایق بندی شده، هنگامی که به درستی نصب شده باشد، یک امتیاز قابل توجه U-Value rating را فراهم می‌کند و درنتیجه هزینه های گرمایش را حتی در اتاق های مجاور کاهش می‌دهد. بعضی از درب ها به منظور بهبود کیفیت عایق ها، با ویژگی اختیاری درز گیر های لاستیکی، ارائه می‌شوند.

تقریبا همه انواع درب های سکشنال دارای عایق بندی مورد نیاز هستند، اما چنان چه برای مصارف ویژه، عایق بندی به صورت سفارشی انجام شود، احتمالا در قیمت درب سکشنال ‎ تاثیر گذار خواهد بود. لازم به ذکر است که عایق بندی سفارشی به ندرت رخ می‌دهد.

اطلاعات و مشخصات فنی

درب های سکشنال به دو دلیل از نظر ابعادی بسیار متنوع هستند. در وهله اول، درب سکشنال به صورت چرخشی باز نمی‌شود، به این معنی که هنگام نصب، فضای اضافی برای باز شدن نیاز ندارد. چارچوب های ثابت فولادی طوری طراحی شده اند که یا پنهان می‌شوند و یا به طور جزئی قابل مشاهده هستند، به این معنی که درهای بزرگتر می‌توانند بر روی دهانه های کوچکتر متصل شوند و طیف وسیعی از درها را می‌توان برای هر ابعاد مشخصی سفارش داد، و شاید نیاز به درب های ساخته شده بر اساس سفارش را در برخی موارد بتوان نادیده گرفت.

دلیل دوم این که، به خاطر قدرت پانل، ابعاد بزرگ قابل دستیابی است، مخصوصا در درب های پانلی دو جداره. ابعاد تا ارتفاع 3000 میلیمتر و عرض 8000 میلیمتر، می‌تواند نیاز تقریبا همه ساختمان ها با ابعاد خیلی بزرگ را بر طرف سازد. درب های سکشنال در همه اندازه ها در جنس های مختلف فولاد، چوب و آلومینیوم، به راحتی در دسترس هستند. افزایش ابعاد، به طور واضحی باعث افزایش مواد اولیه و نیاز به استحکام بیشتر می‌شود. بنابراین شکی نیست که قیمت درب سکشنال ‎ با افزایش ابعاد، افزایش می‌یابد.


درب


آلومینیوم: درب های آلومینیومی وزن کمتری از مدل های استیل دارند، ولی قیمت درب سکشنال آلومینیومی عموماً بیشتر از مشابه استیل آن ها است. هرچند قیمت درب سکشنال استیل می تواند بسیار بالا باشد. ایراد عمده درب های آلومینیومی، استقامت نه چندان بالای آن ها و مقاومت ناچیز در برابر ضربه است، چراکه باعث می شود در صورت بروز حادثه و ایجاد هرگونه ضربه، سریعاً خم شوند.

چوب: قیمت درب سکشنال چوبی عموماً بالا است، ولی یکی از زیباترین مناظر را به منزل شما خواهد بخشید. درب های چوبی وزن زیادی دارند و هزینه های مربوط به نگهداری از آن نیز بیش از سایر مدل ها است. با این حال، می توانید از مدل های چوب های کامپوزیت استفاده کنید. قیمت درب سکشنال ساخته شده توسط چوب های کامپوزیت کمتر است و وزن کمتری نیز دارند، قدرت و مقاومت این مدل کمتر است.

فایبرگلاس: مدل های ساخته شده توسط فایبرگلاس نیز مزایای مختلفی به همراه دارند. این درب ها سبک هستند و در برابر زنگ زدن و فرسایش نیز مقاومت بالایی دارند. قیمت درب سکشنال ساخته شده توسط فایبرگلاس چیزی در حدود نمونه های آلومینیوم و استیل است.

هزینه های جانبی:‌ قیمت درب سکشنال بستگی به هزینه های جانبی این درب ها نیز خواهد داشت. نوع موتور به کار گرفته شده یکی از همین موارد است که پیش تر به صورت جداگانه معرفی شد. در این میان می توان به تسمه ها، ریل به کار رفته و سایر لوازم زیر و درشتی اشاره کرد که از آن ها در ساخت این درب ها استفاده می شود. جالب است در نظر داشته باشید این هزینه های جانبی می توانند قیمت درب سکشنال را حدود ۲۵ الی ۵۰ درصد تغییر دهند! بنابراین حتماً‌ به این موارد نیز دقت داشته باشید.

هزینه های نصب: قیمت درب سکشنال عموماً همراه با هزینه های مربوط به نصب است. توصیه می کنیم هرگز این مورد را دست کم نگیرید. نصب حرفه ای درب سکشنال نه تنها کارایی و بهره وری آن را افزایش می دهد و تجربه کاربری شما را بهبود خواهد بخشید، بلکه هزینه های مربوط به نگهداری درب شما را نیز کاهش خواهد داد. به صورت کلی، نصب حرفه ای این درب ها یکی از عوامل موثر در طول عمر درب شمرده می شود.