فاکتور عملکرد درب، در تعیین قیمت درب سکشنال

قیمت درب سکشنال

این عوامل به صورت فهرست وار عبارتند از:

عملکرد

مواد سازنده

عایق بندی

رنگ آمیزی

دستگیره و قفل

چارچوب ها یا Frames

درز گیر ها

ابعاد

عملکرد اتوماتیک و مکانیزم الکتریکی

و ...

فاکتور عملکرد درب، در تعیین قیمت درب سکشنال

طراحی مکانیکی درب های سکشنال به طور کلی با درب های دیگر متفاوت است. سیستم فنری، یک عملکرد بسیار نرم و روان نسبت به یک درب معمولی دارد و این مزیت بیش تر برای درب های بزرگ، مفید و چشم گیر است. تمام درب های سکشنال می‌توانند به صورت دستی یا الکتریکی عمل کنند، البته به علت مهندسی عالی، طراحی بی نظیر و اجزای با کیفیت بالا، در هر دو حالت به آرامی و نرمی باز و بسته می‌شوند. پانل های درب های سکشنال، ایمنی و امنیت را تضمین می‌کنند، و طراحی ضد تله یا اصطلاحا anti-entrapment بین بخش های متوالی، برای جلوگیری از گیر کردن انگشتان دست بین بخش های متوالی درب، طراحی شده است. این موارد و بسیاری ویژگی های ایمنی دیگر، تمام نیاز های مقررات قانونی کنونی را برآورده می‌کنند. لازم به ذکر است که کیفیت و پیروی از استاندارد ها، در تعیین قیمت درب سکشنال ‎ تاثیر مستقیم دارد.


درب


قیمت درب سکشنال و مواد سازنده یا Materials

درب های سکشنال عمدتا از فولاد گالوانیزه ساخته می‌شوند، اگر چه درب های آلومینیومی و چوبی نیز در دسترس هستند. اکثر تولیدکنندگان درب های فولادی خود را، با استفاده از چوب پوشش می‌دهند و در کنار عایق بندی و امنیت فولاد، ظرافت و زیبایی را که فقط چوب می‌تواند ایجاد کند، ارائه می‌دهند.

در درب های سکشنال چوبی، انتخاب چوب بین تولید کنندگان متفاوت است. انتخاب چوب نرم یا چوب سخت شامل Hemlock، بلوط اروپایی، ایروکو، Accoya، Mahogany و Cedarwood است. درب های چوبی معمولی تنها تا 8 فوت (2134 میلیمتر) در دسترس هستند، در حالی که درب های سکشنال چوبی می‌توانند تا 5 متر (بیش از 16 فوت) تولید شوند!

از آن جا که قیمت مواد مختلف، با یکدیگر متفاوت است، بنابراین نوع ماده استفاده شده در درب نیز، باعث تنوع در قیمت درب سکشنال ‎ می‌شود.

عامل عایق بندی در قیمت درب سکشنال

اگر ساختمان شما به عنوان یک اتاق مانند دفتر، کارگاه یا ورزشگاه مورد استفاده قرار گیرد، یک درب سکشنال یک انتخاب فوق العاده برای عایق بندی و محافظت از وسایل درون ساختمان است. درب های سکشنال برای ثابت نگه داشتن دمای داخل ساختمان، و به طور کلی برای کاربردهای که در آن کنترل دما یک عامل مهم است، مناسب هستند. بنابراین، یک درب سکشنال برای مقاصد ایمنی، حفظ شرایط محیطی، جلوگیری از رطوبت و آسیب های فیزیکی، یک انتخاب ایده آل و عالی است.

یک درب سکشنال عایق بندی شده، هنگامی که به درستی نصب شده باشد، یک امتیاز قابل توجه U-Value rating را فراهم می‌کند و درنتیجه هزینه های گرمایش را حتی در اتاق های مجاور کاهش می‌دهد. بعضی از درب ها به منظور بهبود کیفیت عایق ها، با ویژگی اختیاری درز گیر های لاستیکی، ارائه می‌شوند.

تقریبا همه انواع درب های سکشنال دارای عایق بندی مورد نیاز هستند، اما چنان چه برای مصارف ویژه، عایق بندی به صورت سفارشی انجام شود، احتمالا در قیمت درب سکشنال ‎ تاثیر گذار خواهد بود. لازم به ذکر است که عایق بندی سفارشی به ندرت رخ می‌دهد.


درب


قیمت درب سکشنال و رنگ آمیزی

طیف گسترده ای از رنگ ها و جلوه های موجود در درهای سکشنال وجود دارد که اغلب در مرحله تولید، بر روی درب قرار می‌گیرد. رنگ های با کیفیت بالا نیز در دسترس هستند، از جمله طیف وسیعی از جلوه های رنگ چوب یا woodgrain برای سازگاری با ساختمان های موجود و کارهای طرح چوب، طراحی شده اند.

افزایش تقاضا سبب شده است تا تعدادی از تولید کنندگان، هم طرح های استاندارد و هم سفارشی را ارائه ‌دهند. امروزه شاهد افزایش شدیدی در تقاضا برای سطوح خاصی مانند Titan Metallic هستیم، همچنین تقاضا برای فولاد ضدزنگ را نیز شاهد بوده ایم. طراحی T Rigbed Hormann فقط یک نمونه از عناصر فولادی است که خطوط افقی قابل توجهی را ارائه داده و یک ظاهر شیک را ایجاد می‌کند.

بسته به شرکت سازنده، عامل رنگ ممکن است در تعیین قیمت درب سکشنال تاثیر گذار باشد. تغییر قیمت در این مورد، بیشتر به دلیل طراحی های خاص و سفارشی است.

انتخاب دستگیره و قفل در قیمت درب سکشنال

تمام تولید کنندگان درب های سکشنال دسته را به عنوان یک گزینه اجباری ارائه می‌دهند. شیوه های طراحی قفل و دستگیره به طور قابل توجهی متنوع هستند از قفل های دوار تک نقطه ای گرفته تا مدل های دو قفلی که توسط کابل با عمل کننده در ارتباط هستند. دستگیره های سیاه بر اساس استاندارد euro profile cylinder locking هستند، هرچند رنگ های مختلف و متالیک توسط اکثر تولید کنندگان ارائه می‌شود. اگرچه داشتن استاندارد کاری در این زمینه باعث افزایش قیمت درب سکشنال ‎ می‌شود، اما این افزایش قیمت معمولا پذیرفته می‌شود. با این حال، بعضی از مصرف کنندگان ترجیح می‌دهند رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنند که چنانچه موجود نباشد و در رده سفارشی قرار بگیرد، ممکن است باعث افزایش قیمت شود.

تغییر قیمت درب سکشنال با چارچوب ها یا Frames

درب های سکشنال مانند درب های دیگر، دارای چارچوب پایینی نیستند، اما نیاز به یک سطح ساختاری دارند تا به طور مستقیم بر روی آن نصب شوند. در صورت نصب در بین دهانه، یک کیت نصب تخصصی نیاز است. بخش فریم اساسا تنها به عنوان نگهدارنده برای چرخ دنده ها و مکانیزم فنری است و به یک سطح خوب و صاف برای نصب بر روی آن بستگی دارد. تفاوت قیمت درب سکشنال بر اساس چارچوب، بیشتر به شرکت سازنده بستگی دارد.


درب


درز گیر ها و تأثیر آن ها در قیمت درب سکشنال

تمام درب های سکشنال با استفاده از لاستیک های با کیفیت بالا به منظور استفاده به عنوان درز گیر های weatherstrips در دو طرف پایه چارچوب، و بالای پانل درب ساخته می‌شوند. درب سکشنال هنگامی که به درستی نسبت به سطح زمین نصب شده باشد، می‌تواند عایق بندی بسیار بالایی را در برابر آب، باد، باران، گرد و غبار و حشرات فراهم کند. درزگیر های درب هایِ یک شرکت سازنده، چندان متفاوت نیستند و تنها تاثیرشان بر تفاوت قیمت درب سکشنال، به خاطر تفاوت شرکت تولید کننده است.

اطلاعات فنی و نصب و اطلاعات ابعادی از عوامل مهم در قیمت درب سکشنال

درب های سکشنال به دو دلیل از نظر ابعادی بسیار متنوع هستند. در وهله اول، درب سکشنال به صورت چرخشی باز نمی‌شود، به این معنی که هنگام نصب، فضای اضافی برای باز شدن نیاز ندارد. چارچوب های ثابت فولادی طوری طراحی شده اند که یا پنهان می‌شوند و یا به طور جزئی قابل مشاهده هستند، به این معنی که درهای بزرگتر می‌توانند بر روی دهانه های کوچکتر متصل شوند و طیف وسیعی از درها را می‌توان برای هر ابعاد مشخصی سفارش داد، و شاید نیاز به درب های ساخته شده بر اساس سفارش را در برخی موارد بتوان نادیده گرفت.

دلیل دوم این که، به خاطر قدرت پانل، ابعاد بزرگ قابل دستیابی است، مخصوصا در درب های پانلی دو جداره. ابعاد تا ارتفاع 3000 میلیمتر و عرض 8000 میلیمتر، می‌تواند نیاز تقریبا همه ساختمان ها با ابعاد خیلی بزرگ را بر طرف سازد. درب های سکشنال در همه اندازه ها در جنس های مختلف فولاد، چوب و آلومینیوم، به راحتی در دسترس هستند. افزایش ابعاد، به طور واضحی باعث افزایش مواد اولیه و نیاز به استحکام بیشتر می‌شود. بنابراین شکی نیست که قیمت درب سکشنال ‎ با افزایش ابعاد، افزایش می‌یابد.

تنوع قیمت درب سکشنال بر اساس عملکرد اتوماتیک و مکانیزم الکتریکی

درب های سکشنال با استفاده از يك عمل گر با کیفیت، امن ترين گزینه در بین درب های موجود در بازار است. همه انواع درب های سکشنال می‌توانند این قابلیت را داشته باشند که به صورت اتوماتیک باز و بسته شوند، همچنین این قابلیت، به دلیل عملکرد خوبی که دارد، می‌تواند در همه ابعاد و اندازه ها، استفاده شود. استفاده و عدم استفاده از بخش اتوماتیک و همچنین نوع عملگر اتوماتیک، ارتباط مستقیمی با قیمت درب سکشنال دارد.

محصول مرتبط وجود ندارد

پروژه مرتبط وجود ندارد