درب اتوماتیک سکشنال

درب اتوماتیک سکشنال

درب اتوماتیک سکشنال یکی از انواع درب های اتوماتیک است که برای ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرد. درب اتوماتیک سکشنال مناسب فضاهایی است که از نظر ارتفاع و فضا محدود هستند. این نوع از درب ها براساس شرایط آب و هوایی یک منطقه، ویژگی‌های عملیاتی و بودجه موجود طراحی می شوند.

طراحی درب اتوماتیک سکشنال به این صورت است که از قسمت های افقی که روی یکدیگر قرار دارند تشکیل شده است. و با توجه به این مسئله در هنگام باز شدن درب، این قسمت ها به بالا حرکت کرده و پس از 90 درجه چرخش موازی با سقف قرار می گیرند.

درب اتوماتیک سکشنال یکی از انواع درب هایی است که از آن ها عموماً در پارکینگ ساختمان ها استفاده می شود. درب اتوماتیک سکشنال از کنار هم قرار گرفتن چند تکه مجزا (سکشن ها) ساخته می شوند. این سکشن ها توسط گیره و یا فنرهایی به یکدیگر متصل شده اند. در این مطلب به بررسی و معرفی درب اتوماتیک سکشنال خواهیم پرداخت.

پیش از شروع مبحث درب اتوماتیک سکشنال، کمی به این موضوع فکر کنید که امروزه همه چیز دستخوش تغییرات زیادی شده است. تنها کافیست کمی اطراف خود را نگاه کنید تا متوجه شوید بیشتر وسایل و ابزارهایی که مشاهده می کنید با نمونه های چندین سال پیش خود تفاوت هایی اساسی پیدا کرده اند. این امر در تمام جنبه ها و بخش های زندگی ما دیده می شود. جالب است در نظر داشته باشیم که این پیشرفت و تغییرات حتی درب های ساختمان ها را نیز دستخوش تغییر کرده اند. درب های پارکینگ امروزی دیگر همانند نمونه های یک دهه پیش نیستند. در گذشته درب ها حتماً باید با استفاده از دخالت عامل انسانی باز می شدند، ولی امروزه این امر نیز دستخوش تغییر شده است. استفاده از مدل های مختلف درب اتوماتیک سکشنال سابقه چندان زیادی ندارد و ظهور آن ها یکی دیگر از همین دست آوردهای علمی و تکنولوژیکی است. ولی به هرحال، درب اتوماتیک سکشنال امروزه مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفته و بسیاری از ساختمان های مسکونی و یا حتی اداری، امروزه از درب اتوماتیک سکشنال استفاده می کنند. در این متن به معرفی کامل این نوع درب خواهیم پرداخت و جنبه ها و ویژگی های مختلف آن را بررسی خواهیم کرد. پیش از هرچیز، باید درب اتوماتیک سکشنال را به صورت کلی معرفی کنیم تا دیدگاهی کلی نسبت به آن پیدا کنید.

درب اتوماتیک سکشنال چیست؟

درب اتوماتیک سکشنال در واقع ترکیبی از درب اتوماتیک و درب های سکشنال است. برای شناخت بهتر کارکردهای درب اتوماتیک سکشنال، باید این دو نوع درب را بهتر بشناسیم. با ترکیب ویژگی ها و مزایای استفاده از هریک از این دو مدل، اگاهی بیشتری نسبت به مدل های مختلف درب اتوماتیک سکشنال نیز پیدا خواهیم کرد.

به صورت کلی، درب اتوماتیک سکشنال را می توان سکشن ها (بخش های) مجزایی در نظر گرفت که توسط فنر و یا گیره های محکمی به یکدیگر متصل شده اند. طریقه باز شدن آن ها عموماً به صورت موازی و به سمت بالا است. ریل های مخصوصی که از آن ها برای نصب درب اتوماتیک سکشنال استفاده می شود باعث می شوند تا درب هنگام باز شدن به سمت بالا حرکت کرده و در زیر سقف جمع شوند. همین امر باعث می شود تا درب اتوماتیک سکشنال بسیار فضای کم و ناچیزی را اشغال کنند. از این مورد به عنوان یکی از مزایای اصلی و مهم این نوع درب های پارکینگ یاد می شود. در ادامه این متن به معرفی کامل تر مزایای استفاده از درب اتوماتیک سکشنال باز خواهیم گشت.

برای ساخت درب اتوماتیک سکشنال عموماً از ۳ الی ۸ تکه (سکشن) استفاده می شود. این بخش ها روی یک ریل محکم قرار می گیرند. ریل درب که به صورت ثابت و در کنار چارچوب درب قرار می گیرد، به آن ها امکان جابجایی و حرکت کردن به سمت بالا و پایین را خواهد داد.

درب های سکشنال تحت عنوان درب های پانلی و یا پنلی نیز شناخته شده و در ابعاد مختلفی تولید می شوند. یک درب درب اتوماتیک سکشنال می تواند به کوچکی ۱۹۰۰ سانتی متر ارتفاع و ۱۵۰۰ سانتی متر طول باشد و یا حتی ممکن است به بزرگی ۳۷۰ سانتی متر ارتفاع و ۹۰۰ سانتی متر طول باشد. بنابراین، همه چیز بستگی به نیازهای محیط زندگی و یا کاری شما خواهد داشت. در وقع، حداکثر طول و عرض یک درب اتوماتیک سکشنال بستگی به جنس قطعات و تجهیزات به کار رفته برای ساخت درب و همچنین ساخت چارچوب و ریل های آن خواهد داشت.


درب


مزایای استفاده از درب اتوماتیک سکشنال

سهولت استفاده: همانطور که در بخش های پیشین بیان شد، این درب ها مزایای مختلف درب اتوماتیک و همچنین درب های سکشنال را به همراه دارند. بنابراین، همانند تمام درب های اتوماتیک دیگر، استفاده از درب اتوماتیک سکشنال بسیار آسان خواهد بود. درب اتوماتیک سکشنال با استفاده از کنترل از راه دور (ریموت کنترل) باز و بسته می شوند. بنابراین، تنها کافیست هنگام ورود و یا خروج یک دکمه را فشار دهید تا درب باز و یا بسته شود.

تنوع: ساخت درب اتوماتیک سکشنال تنها محدود به یک مدل و یا یک جنس نیست. درب های سکشنال اتوماتیک با استفاده از اجناس مختلفی مثل آلومینیوم، چوب، فلز، استیل، پلی کربنات و یا حتی شیشه ساخته می شوند. هرکدام از این مدل ها و اجناس ویژگی های خاصی را به درب شما خواهند بخشید و هرکدام دارای مزایا و یا معایب مشخصی هستند. انتخاب بین این مدل ها باید بر اساس نیازهای شما و هدف شما از نصب این درب صورت پذیرد.

صرفه جویی در فضا: با استفاده از درب اتوماتیک سکشنال در واقع صرفه جویی زیادی در فضا خواهید کرد. همانطور که می دانیم، این درب ها از تعداد مختلفی از بخش ها ساخته شده اند. هنگام بسته شدن درب، این بخش ها جمع شده و در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا فضای کمتری را اشغال سازند. علاوه بر این، نحوه‌ی باز و یا بسته شدن درب اتوماتیک سکشنال نیز متفاوت با درب های لنگه ای قدمی است. همین امر باعث می شود تا قادر باشید ماشین و یا وسایل نقلیه خود را در فاصله بسیار کمتری از درب پارک کنید. این امر در مورد درب های لنگه ای میسر نبود، زیرا همیشه باید فضای خالی زیادی برای باز و یا بسته شدن درب در نظر گرفته شود.

امنیت: امنیت بالا یکی دیگر از مزایای استفاده از انواع درب اتوماتیک سکشنال است. این درب ها تنها با استفاده از کنترل مخصوص خود باز خواهند شد. افراد هرگز با توسل به زور و یا استفاده از کلید و یا کنترل های جعلی قادر نخواهند بود تا این درب ها را باز کنند. بنابراین، استفاده از مدل های مختلف درب اتوماتیک سکشنال امنیت بیشتری را برای ساختمان شما به همراه خواهد داشت.


درب


درب اتوماتیک سکشنال به صورت عمودی باز می شوند و فضای آزاد را در جلوی و پشت درب ایجاد می کنند که به شما امکان می دهد وسایل نقلیه را نزدیک پارک کنید و از فضای بیشتری در داخل ساختمان استفاده کنید.

درب اتوماتیک سکشنال عایق بندی شده در هر ساختمان که به سطح عایق خوب و همچنین امنیت نیاز داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد. درب اتوماتیک سکشنال را می توان به صورت دستی تا اندازه مشخصی اداره کرد ، اما بیشتر درب های غلتکی عایق بندی شده به صورت الکترونیکی کار می کنند.

باز و بسته شدن خودکار و سریع درب اتوماتیک سکشنال موجب صرفه جویی در مصرف انرژی با ارزش دمای داخلی اتاق می شود و همچنین باعث کاهش آلودگی ناشی از آلودگی هوا و ورود حشرات می شود که در انبارها و ساختمان های کنترل شده ضروری است.

این روزها یک درب پارکینگ در محل پارکینگ یا محل تولید شما چیزی بیش از ورودی یک پارکینگ تحت پوشش است. درب های پارکینگ مدرن بسته به ترجیحات شما می توانند چرخانده ، چرخان ، کشیده یا تاشو باشند. درب اتوماتیک سکشنال از مواد با دوام مختلف ساخته شده است. علاوه بر طراحی و راحتی ، جنبه ایمنی نیز در انتخاب درب پارکینگ نقش اساسی دارد. کدام نوع برای شما بهتر است همچنین با توجه به میزان نیاز فضای داخل و جلوی پارکینگ می توانید درب اتوماتیک سکشنال خود را مشخص می کنید.

درب اتوماتیک سکشنال آشیان در مزایای مهم متعددی را ارائه می دهند.

ما تلاشهای خود را برای ارائه بهترین درب اتوماتیک سکشنال در اطراف چهار جنبه اصلی متمرکز می کنیم:

تطبیق پذیری ، کارایی ، امنیت و دوام. به همین ترتیب ما قصد داریم طیف وسیعی از گزینه های سفارشی سازی بصری را در ضمن ارائه فناوری فراهم کنیم که عملکرد درب اتوماتیک سکشنال ما را بی دردسر و راحت انجام دهد. درب پارکینگ اغلب نقطه ورود به خانه شما است به همین دلیل مطمئن هستیم که درب اتوماتیک سکشنال ما محکم و مطمئن است. ما اطمینان داریم که درب اتوماتیک سکشنال ما در زمان آزمایش ایستاده اند ، به همین دلیل ما ضمانت های طولانی را بر روی محصولات خود می دهیم.