درب اتوماتیک زیر سقفی

درب اتوماتیک زیر سقفی

درب اتوماتیک زیر سقفی یکی از انواع درب های اتوماتیک است که به وسیلۀ سیستم حرکتی خاصی که برای آن طراحی شده در هنگام باز شدن به موازات سقف قرار می گیرد. همین ویژگی باعث می شود تا بتوان از حداکثر فضای موجود استفاده بهینه را کرد.

درب اتوماتیک زیر سقفی را می توان در انواع ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی به کار برد. درب اتوماتیک زیر سقفی را می توان هم در فضای داخلی و فضای خارجی یک ساختمان مورد استفاده قرار داد. پیشرفت سریع تکنولوژی در سالیان اخیر تأثیر بسیار زیادی نیز بر روی طراحی و تولید درب های اتوماتیک زیر سقفی داشته است، به طوری که استفاده از این نوع از درب ها در ساختمان ها روز به روز در حال افزایش است.

توضیحات مفید و کارامد:

درب اتوماتیک زیر سقفی ترکیبی از ویژگی های درب اتوماتیک و درب های سقفی را در خود جای داده است. بنابراین، برای شناخت بیشتر این نوع درب و شناخت مزایای استفاده از آن، بهتر است در ابتدا درب های اتوماتیک و درب های سقفی را به خوبی بشناسیم. در این مطلب ویژگی های مختلف درب اتوماتیک زیر سقفی بررسی خواهد شد.

اکثر افراد هر روزه از درب پارکینگ خود برای عبور و مرور استفاده می کنند. تخمین زده می شود که این درب ها برای حدود 1500 مرتبه در طول سال باز و بسته شوند. با این حال، آیا سیستم و نحوه کارکرد درب اتوماتیک زیر سقفی را می دانید؟‌ اگر مشکلی (هرچند جزئی) برای درب پارکینگ منزل شما ایجاد شود، قادر به رفع آن خواهید بود؟ اگر به فکر خرید و نصب درب اتوماتیک برای پارکینگ خود هستید،‌ آیا می دانید به چه مواردی باید توجه کنید و چه انتخاب هایی را پیش رو خواهید داشت؟ هرکدام از این گزینه ها چه مزایایی را برای شما به همراه دارند؟ در این متن سعی می شود به این قبیل پرسش ها پاسخ داده شود. با ما همراه باشید.

درب اتوماتیک زیر سقفی نوعی درب است که از آن عموماً برای ورودی پارکینگ ساختمان ها استفاده می شود. همانطور که احتمالاً حدس زده باشید، برای شناخت بیشتر و بهتر درب اتوماتیک زیر سقفی، باید دو موضوع و دو بحث را جداگانه مورد بررسی قرار دهیم، چراکه درب اتوماتیک زیر سقفی ترکیبی از درب های پارکینگ اتوماتیک و درب های سقفی است. به صورت کلی، درب اتوماتیک زیر سقفی نوعی درب اتوماتیک است که هنگام باز شدن، بخش هایی از درب به شکل های مختلفی در کنار و یا در زیر سقف قرار می گیرند.

بنابراین، درب اتوماتیک زیر سقفی ترکیبی از مزایای درب های سقفی و درب اتوماتیک را به همراه خود دارد. از همین رو،‌ می توان ادعا کرد که مزایای استفاده از درب اتوماتیک زیر سقفی نیز مشترک و شبیه به یکدیگر خواهد بود. در ادامه این متن به معرفی برخی از مزایای استفاده از انواع درب اتوماتیک زیر سقفی خواهیم پرداخت.

مزایای استفاده از درب اتوماتیک زیر سقفی :

تنوع درب اتوماتیک زیر سقفی: مدل های مختلف درب اتوماتیک زیر سقفی بسیار متنوع و با ظاهرهای متنوعی تولید می شوند. شما می توانید از میان درب های شیشه ای، استیل، پلی کربنات و حتی چوبی ساخته می شوند. هرکدام از این مدل ها قادر هستند تا ظاهری متفاوت و منحصر به فردی را به ساختمان شما ببخشند.

امنیت درب اتوماتیک زیر سقفی: استفاده از درب اتوماتیک زیر سقفی امنیت بالایی را برای ساختمان شما به ارمغان خواهد آورد. نفوذ به ساختمان هایی که از درب اتوماتیک زیر سقفی استفاده می کنند به مراتب سخت تر از ساختمان هایی است که از درب های قدیمی و ساده استفاده می کنند. از دیگر مزایای امنیتی استفاده از درب اتوماتیک زیر سقفی مربوط به لزوم استفاده از دستگاه کنترل از راه دور جهت باز کردن درب است. در غیر این صورت، امکان باز شدن آن وجود نخواهد داشت. راحتی: شاید برجسته ترین مزیت استفاده از درب اتوماتیک زیر سقفی را بتوان سهولت و راحتی استفاده از آن ها نامید.

قابلیت بسته شدن خودکار: موقعیتی را تصور کنید که آنقدر عجله دارید که پس از خروج از ساختمان فراموش می کنید دکمه‌ی بسته شدن درب اتوماتیک زیر سقفی را بفشارید. البته این سناریو یکی از حالاتی است که ممکن است فراموش کنید درب پارکینگ را پس از خروج مجدداً ببندید. در این صورت افراد به راحتی به ساختمان شما دسترسی خواهند داشت. ولی نگران نباشید،‌ چراکه درب اتوماتیک زیر سقفی دارای سامانه ای است تا تنها چند ثانیه پس از عبور خودرو و خارج شدن آن، به صورت خودکار مجدداً بسته شود. در این صورت، حتی اگر فراموش کنید تا درب را ببندید، این کار سریعاً و به صورت خودکار توسط درب اتوماتیک زیر سقفی انجام خواهد شد تا ایمنی و امنیت ساختمان شما حفظ شود.


درب


ویژگی های درب اتوماتیک زیر سقفی:

درب های اتوماتیک گاراژ راحتی را به مالکان خانه که وسایل نقلیه خود را در گاراژ پارک می کنند ارائه می دهد، مخصوصا برای مالکینی که نیاز به مراجعه و رفت و آمد مکرر دارند و دیگر نیازی نیست صاحب خانه از وسیله نقلیه خود خارج شود تا درب گاراژ را باز و بسته کند. بیشتر درب های اتوماتیک گاراژ با استفاده از ریموت کنترل می شوند. درب اتوماتیک زیر سقفی از انواع درب های اتوماتیک هستند که علاوه بر تأمین ورودی آسان وسایل نقلیه ، راهی برای افزودن امنیت به خانه ، ارائه جذابیت و زیبایی می افزایند و حتی می تواند به راندمان انرژی خانه بیفزاید.

در زیر به برخی از ویژگی های درب اتوماتیک زیر سقفی اشاره می کنیم:

برای مانع خارج شدن دود پارکینگ از درب اتوماتیک زیر سقفی استفاده می شود.

به عنوان یک درب اتوماتیک که در سقف نصب می شود برای استفاده بهینه از فضا ساخته شده است.

درب اتوماتیک زیر سقفی موجود در اندازه های مختلف و مواد مقاوم در برابر خوردگی از جمله فولاد و آلومینیوم گالوانیزه

به گونه ای طراحی شده است تا در برابر برف و باران و باد مقاوم باشد.

درب اتوماتیک زیر سقفی کاملاً عایق بندی شده و برای مکان های مختلف قابل استفاده است.

درب اتوماتیک زیر سقفی مقاومت در برابر زنگ زدگی و کاهش نویز را فراهم می کند. ضخامت عایق پلی یورتان باعث می شود که درب اتوماتیک زیر سقفی از گرما و سرما مقاوم باشند ، در مقابل باد ، باران و برف آب بندی می باشد. درب اتوماتیک زیر سقفی با پنل های کوتاه و بلند با گزینه های متعدد موجود است و مطمئناً زیبایی خانه شما را ارتقا خواهد داد.

درب اتوماتیک زیر سقفی از چه موادی ساخته شده است؟

درب اتوماتیک زیر سقفی را می توان از انواع مختلفی از مواد ایجاد کرد. هر ماده مزایای منحصر به فرد خود را دارد. متداول ترین مصالح مورد استفاده در ساخت درب اتوماتیک زیر سقفی عبارتند از:

فولاد: این رایج ترین ماده ای است که برای درب اتوماتیک زیر سقفی مورد استفاده قرار می گیرد. فولاد برای برای مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شود.

آلومینیوم: درب اتوماتیک زیر سقفی ساخته شده از آلومینیوم ارزان بوده و در برابر خوردگی در اثر نمک و رطوبت مقاومت می کنند. آنها یک انتخاب غیر معمول هستند مگر در مناطق ساحلی.

فایبر گلاس: این ماده جدیدتری ماده برای استفاده در درب اتوماتیک زیر سقفی است و سبک وزن است.

کامپوزیت: ترکیبی از موادی از جمله فولاد یا آلومینیوم و فولاد را می توان با یک کامپوزیت لمینیت کرد و طرحی مانند چوب به آن داد.

خرید و نصب درب پارکینگ:

خرید و نصب یا تعویض درب گاراژ خود تصمیم بزرگی است. دلیل این امر آن است که معمولاً یک سرمایه گذاری قابل توجه است ، بر زیبایی کلی و ظاهر خانه شما تأثیر خواهد گذاشت و همچنین امنیت شما را تضمین می کند. برای تصمیم گیری در مورد انتخاب درب پارکینگ خود می توانید به سایت شرکت آشیان در مراجعه کرده و با مطالعه ویژگی های درب ها، درب مناسب برای پارکینگ خود را انتخاب کنید و یکی از بهترین نوع درب برای پارکینگ شما درب اتوماتیک زیر سقفی می باشد.


درب