تیغه کرکره ای شفاف

تیغه کرکره ای شفاف

تیغه کرکره ای شفاف به طور کلی توسط شرکت الکتریکی UV تولید می شود که دارای ضمانت نامه برای شکستگی، زرد شدن و انتقال نور برای ده سال توسط این شرکت می باشد. تیغه کرکره ای شفاف اغلب از جنس آلومینیوم در سطح عالی ساخته شده است. از جمله خواص منحصر به فرد تیغه کرکره ای شفاف می توان به مواردی همچون ضد حریق بودن، قابلیت بازرسی داخل فروشگاه در مواقعی که کرکره پایین است و استحکام کششی بالا به همراه زیبایی و پرستیژ خاص که به مکان مورد نظر می دهد اشاره کرد. پتانسیل این نوع کرکره بسیار عالی است و از آنجا که نصب آن ها کاملاً ساده است به شهرت جهانی دست یافته اند. از دیگر مزایای تیغه کرکره ای شفاف می توان به مواردی همچون مقاومت بسیار بالای آن می باشد، این گونه تیغه ها در برابر تیغه های فولادی مقاوم تر می باشند. همچنین از دیگر مزایای تیغه کرکره ای شفاف می توان به این مورد اشاره کرد که قادر به افزودن خطوط رنگی در مقاطع مختلف به صورت طولی و عرضی می باشد به همین دلیل می توانید این تیغه ها را بر اساس طراحی دلخواه خود نصب نمایید. تیغه کرکره ای شفاف از جنس پلی کربنات نیز به صورت گسترده در بازار یافت می شوند.

از اتصال چندین تیغه کرکره ای شفاف، کرکره های شفاف ساخته می شوند. از این کرکره ها در مراکز و فروشگاه های مختلفی استفاده می شود. هدف از استفاده از تیغه کرکره ای شفاف، ایجاد محیطی امن و محفوظ است که در عین حال امکان بازدید از داخلِ محیط و تماشا کردن آن وجود داشته باشد. هنگام استفاده از تیغه کرکره ای شفاف در واقع کرکره‌ی فروشگاه شما نیز همانند ویترین عمل خواهد کرد.


تیغه کرکره ای شفاف


تیغه کرکره ای شفاف چیست؟

تیغه کرکره ای شفاف در واقع ماهیت اصلی کرکره های شفاف را شکل می دهد. برای شناخت تیغه کرکره ای شفاف در ابتدا باید کرکره ها و سپس با کرکره های شفاف آشنا باشید. امروزه ساختار کرکره های فروشگاه ها، مغازه ها، انبارها و ... کاملاً عوض شده و شکل و شمایل جدیدی پیدا کرده اند. برخلاف سال های گذشته که کرکره ها عموماً فلزی بوده و خیلی از آن ها از فولاد ساخته می شدند، امروزه تنوع بسیار بیشتری را در زمینه ساخته کرکره شاهد هستیم. برای ساخت این کرکره های مدرن، از اجزاء کوچک تری به نام تیغه کرکره ای استفاده می شود. این تیغه ها در واقع به یکدیگر متصل شده و سازة اصلی کرکره را ایجاد می کنند. بنابراین، می توان بیان کرد که ساختار اصلی کرکره ها از کنار هم قرار گرفتن این تیغه های کرکره ای شکل می گیرد.

تیغه کرکره ای شفاف نوعی از همین تیغه ها است که همانطور که از نام آن نیز کاملاً مشهود است، ویژگی بارز آن شفاف بودن است. از این تیغه ها برای ساخت کرکره های شفاف استفاده می شود. این کرکره ها امروزه مورد استقبال قرار گرفته و بسیاری از کسب و کارها و یا مراکز خدماتی از آن ها استفاده می کنند. در این میان می توان به عنوان مثال به بانک ها، نمایشگاه ها و یا فروشگاه ها اشاره کرد که بسیاری از آن ها از تیغه کرکره ای شفاف استفاده می کنند. در ادامه این متن به معرفی و بررسی برخی از ویژگی های تیغه کرکره ای شفاف خواهیم پرداخت.

برخی از ویژگی های تیغه کرکره ای شفاف

برای ساخت تیغه کرکره ای شفاف از ورق های پلی کربنات استفاده می شود. اگر تا به حال با ورق های پلی کربنات آشنا نشده اید، جالب است بدانید که پلی کربنات یک ماده شفاف و سخت است که در اکثر مواقع به جای شیشه به کار می رود. استفاده از ورق پلی کربنات به جای شیشه، سبب کاهش هزینه ها می شود. همچنین این محصول بسیار سبک تر از انواع شیشه است. بنابراین، شفافیت که برجسته ترین ویژگی تیغه کرکره ای شفاف است، ناشی از استفاده از ورق های پلی کربنات در ساخت این تیغه ها است. البته جالب است بدانید برای ساخت تیغه کرکره ای شفاف فقط از پلی کربنات استفاده نمی شود. ورق های پلی کربنات عموماً در میان تیغه های دیگری از جنس فولاد و یا آلومینیوم قرار می گیرند. به عبارت دیگر، برای ساخت مدل های مختلف کرکره شفاف تنها از پلی کربنات بهره گرفته نمی شود، بلکه پلی کربنات روی چارچوبی از جنس فلز قرار می گیرد. این فلز عموماً از جنس آلومینیوم انتخاب می شود تا هم زیبایی بالایی داشته باشد، هم وزن آن ناچیز باشد و هم آنکه مقاومت بالایی داشته باشد.

استفاده از تیغه کرکره ای شفاف عموماً برای فروشگاه ها مرسوم است. این فروشگاه ها از تیغه کرکره ای شفاف دو نوع استفاده می کنند. مورد اول استفاده به عنوان کرکره ورودی فروشگاه است و مورد دوم جهت بخش بندی و محدودسازی دسترسی به برخی از بخش های داخلی فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ. دلیل انتخاب کرکره های شفاف و تیغه کرکره ای شفاف به این خاطر است که حتی در صورت بسته بودن کرکره ها، کماکان امکان بازدید از محصولات و بخش هایی که در پشت این کرکره ها قرار گرفتند وجود دارد. امروزه بسیاری از فروشگاه ها اقدام به استفاده از تیغه کرکره ای شفاف برای کرکره های ورودی خود می کنند. مزیت بزرگ این انتخاب برای فروشگاه ها این است که آن ها فرصت بیشتری برای ارائه محصولات خود خواهند داشت. به عبارت دیگر، محصولات فروشگاه شما حتی در زمانی که فروشگاه بسته است نیز قابل تماشا خواهند بود. بنابراین، با افزایش در معرض دید قرار گرفتن محصولات، احتمال دیده و یا انتخاب شدن آن ها نیز افزایش پیدا می کند.


تیغه کرکره ای شفاف


از دیگر مزایای استفاده از تیغه کرکره ای شفاف می توان به عایق بندی بالای آن ها اشاره کرد. کرکره های ساخته شده با استفاده از تیغه کرکره ای شفاف عموماً عایقی بسیار مناسب در برابر حرارت و همچنین سر و صدا هستند. بنابراین، هنگام استفاده از این کرکره ها هرگز دغدغه های مصرف و یا اتلاف انرژی را نباید داشته باشید.

مقاومت بالا: اگرچه تیغه کرکره ای شفاف همانند تیغه های کرکره ای فلزی و یا فولادی مقاومت بالایی ندارند، ولی استفاده از پلی کربنات باعث شده است تا سطح مقاومت این تیغه ها نیز تا میزان قابل قبولی افزایش پیدا کند. با این حال، همانطور که پیش تر نیز بیان شد، برای ساخت تیغه کرکره ای شفاف از چارچوب های فلزی و آلومینیومی استفاده می شود و بخش هایی از ورق های پلی کربنات در بین آن ها قرار می گیرند. در واقع، این بخش های فلزی مسئولیت اصلی امنیت و استحکام کرکره را به عهده دارند و استفاده از پلی کربنات تنها برای ایجاد ظاهری شفاف است. بنابراین، تیغه کرکره ای شفاف هیچ گونه عیب و ایراد امنیتی نخواهند داشت.

صرفه جویی در فضا: این ویژگی تنها محدود به تیغه کرکره ای شفاف نمی شود. بله به صورت کلی شامل انواع تیغه های کرکره ای می شود. همانطور که بیان شد، تیغه کرکره ای به یکدیگر متصل شده و کرکره را می سازند. بنابراین، از آنجایی که این کرکره ها از بخش های کوچک تری ساخته شده اند، در زمانِ بسته شدن نیز فضای کمتری را اشغال خواهند کرد. بنابراین، برخلاف درب های قدیمی و سنتی که فضای زیادی را در زمان باز و یه بسته شدن اشغال می کردند، تیغه های کرکره ای در زمان باز شدن در کنار یکدیگر قرار گرفته و بسیار فشرده می شوند. از سوی دیگر، در زمان بسته شدن کرکره، تیغه کرکره ای شفاف به یکدیگر متصل می شوند و همانند یک محافظ محکم عمل می کنند.

تیغه کرکره ای شفاف که کاملاً سفارشی ساخته شده و آماده استفاده است، موانع دید برای فروشگاه ها، مغازه ها، منازل و سایر مکان ها را ازبین می برند.

تیغه کرکره ای شفاف از پلی کربنات استاندارد در کارخانه های مدرن ساخته می شود که ترکیبی از شفافیت و مقاومت را به همرا می آورد. تیغه کرکره ای شفاف یک طراحی محبوب و ایده آل برای برنامه هایی است که به امنیت و شفافیت نیاز دارند. تیغه کرکره ای شفاف به طور گسترده برای فروشگاه های تجاری و مرکز خرید استفاده می شود. تیغه کرکره ای شفاف پلی کربنات در صنایع استاندارد از طراحی ویژه ای با میله های استیل تقویت شده بین پانل ها ساخته می شوند. طراحی و مواد به کار برده شده در کرکره برقی شفاف باعث می شود کرکره های پلی کربناتی بسیار قوی و در مقابل ضربه مقاوم و ایمن باشند.


تیغه کرکره ای شفاف


برنامه های کاربردی تیغه کرکره ای شفاف

تیغه کرکره ای شفاف از پلی کربنات 6 میلی متری درجه بالا ساخته می شود و تیغه کرکره ای شفاف اینقدر قوی است که بسیاری از نیروهای پلیس از همان مواد تیغه کرکره ای شفاف برای ساختن سپر استفاده می کنند! تیغه کرکره ای شفاف مناسب برای برنامه های تجاری در فرودگاه ها ، مراکز خرید و فروشگاه ها و مراکز تجاری و بانک ها است. فن آوری انحصاری پلی کربنات در تیغه کرکره ای شفاف ، یک سیستم ایمن برای محافظت در برابر دزدی ها را فراهم می کند. تیغه کرکره ای شفاف بسیار مقاوم در برابر سایش و 100٪ در برابر اشعه ماوراء بنفش است.

امکانات تیغه کرکره ای شفاف:

• طرح های متنوع

• دوام تیغه کرکره ای شفاف

• به راحتی تمیز می شوند

• مواد پلی کربنات استفاده شده در آن ها.

• استفاده آسان

• ایده آل برای نمایش اشیاء با ارزش

• کرکره ها مطابق با هر اندازه و ساختمان ساخته می شوند.

• دید عالی: شفافیت 100٪ تیغه کرکره ای شفاف

• ایمنی و امنیت: عملکرد مقاومت در برابر ضربه پلی کربنات استاندارد 200 برابر قوی تر از حد معمول

• محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش: می تواند تا 80٪ از ماوراء بنفش خورشید را به طور مؤثر جلوگیری کند.

• مقاومت در برابر آب و هوا

• عمر طولانی تیغه کرکره ای شفاف

• عایق صدا

• عایق حرارتی: 10 برابر بهتر از شیشه معمولی

• سازگار با محیط زیست

• مقاوم در برابر آتش


پلی کربنات که به آن اصطلاحا فولاد پلاستیکی نیز لقب داده شده است، سبب مقاومت تیغه کرکره ای شفاف تا دو برابر آلومینیوم و قابل مقایسه با فولاد شده است. استحکام مکانیکی تیغه کرکره ای شفاف به حدی بالاست که با چکش و پتک هم خورد نمی شود. علاوه بر مقاومت مکانیکی، تیغه کرکره ای شفاف در مقابل حرارت و آتش سوزی نیز از مقاومت مطلوب برخوردار است. تیغه کرکره ای شفاف از سرایت آتش به داخل مکان جلوگیری می کند. این ویژگی سبب افزایش تقاضای تیغه کرکره ای شفاف برای درب فروشگاه های مواد شیمیایی و قابل اشتعال مانند پوشاک شده است.

پلی کربنات به کار رفته در تیغه کرکره ای شفاف در برابر تابش آفتاب و اشعه ماورابنفش مقاوم است. به این ترتیب تیغه کرکره ای شفاف در معرض تابش آفتاب دچار تغییر رنگ و کاهش شفافیت نمی شود. تیغه کرکره ای شفاف با مقاومت بالا و ضریب ایمنی مناسب، دارای طول عمر مفید بالا می باشد و یکی از پرکاربردترین انواع تیغه کرکره برقی به شمار می رود.

تیغه کرکره ای شفاف با استفاده از لینک های آنودایز نقره ای رنگ به یکدیگر متصل می شوند. در صورت نیاز جهت تطابق بیشتر کرکره برقی با نمای ساختمان می توان تغییر لازم را بر روی تیغه کرکره ای شفاف و لینک آن اعمال نمود. در صورت تمایل مشتریان تغییر رنگ لینک ها با استفاده از پوشش رنگ پودری انجام می شود. تیغه کرکره ای شفاف نیز می تواند بنا به نظر مشتری تغییر داده شده و حتی رنگ شود.

مقالات مرتبط

کرکره برقی شفاف

کرکره برقی شفاف

کرکره برقی شفاف

اسلت انتهایی مورد استفاده در کرکره برقی شفاف آشیان در (ایمن گذر) از آلومینیوم فابریک با پوشش آنادایز است که قابلیت تغییر رنگ به انواع رنگ پودری با هر رال رنگی را دارد .
وزن هر متر از این اسلت کرکره حدود 1.09 کیلوگرم است که این وزن نشان از استحکام بالای آن است و به خوبی نیرو های فشاری را حتی در برابر باد های شدید دارا است . اسلت انتهایی کرکره برقی شفاف دو جداره بوده و دارای دو پل (Stiffener) است تا بتواند در برابر ضربه و فشار مقاومت نماید.

مشاهده جزئیات
مزایا و محدودیت های موتورهای کرکره برقی شفاف

مزایا و محدودیت های موتورهای کرکره برقی شفاف

مزایا و محدودیت های موتورهای کرکره برقی شفاف

موتورهای قابل استفاده جهت باز و بسته کردن کرکره برقی شفاف را می توان به دو نوع عمده تقسیم کرد: موتور ساید و موتور تیوبولار. انتخاب موتور مناسب برای کرکره برقی شفاف به شرایط کارکرد درب بستگی دارد. عوامل موثر شامل تعداد دفعات عبور و مرور کاربران و وزن کرکره برقی شفاف می باشد که خود متاثر از سایز کرکره برقی است. در ادامه به بررسی مزایا و محدودیت های موتورهای کرکره برقی شفاف می پردازیم.

مشاهده جزئیات

محصول مرتبط وجود ندارد

پروژه مرتبط وجود ندارد