بررسی و معرفی درب اتوماتیک زیر سقفی

درب اتوماتیک زیر سقفی

درب اتوماتیک زیر سقفی ‎ یا درب سکشنال یکی از بهترین گزینه ها است و آخرین نسل از درب های اتوماتیک اروپا به شمار می آید. درب اتوماتیک زیر سقفی با دارا بودن فنرهای بالانس، نیروی وارد شده بر موتور را به حداقل رسانده و گستره ی حرکتی نامحدودی را فراهم می کند. درب اتوماتیک زیر سقفی اصطکاک کمی داشته و به سرویس های دوره ای نیازی ندارد. از آنجایی که ساختار پنل های درب اتوماتیک زیر سقفی که فوم پلی یورتان یکی از اجزای اصلی آن را تشکیل می دهد، این درب یک عایق حرارتی مناسب برای اماکنی است که در آن به کاهش انتقال حرارت بین محیط داخل و محیط بیرون نیاز است. این درب ها را می توان فقط با فشردن شستی روی ریموت کنترل از فاصله ی نسبتاً مناسب و یا از طریق نصب سنسور هنگام رفت و آمد به طور اتوماتیک باز و بسته کرد. یکی از امتیازهای ویژه ی این نوع درب این است که فضای کمی را اشغال می کند و از همین رو انتخابی فوق العاده برای فضاهای کوچک است. همین ویژگی امکان پارک کردن خودرو در فاصله ی نزدیک به در را فراهم می کند. انتظار می رود این نوع درب با توجه به مزایای پرشمارش به زودی جای سایر انواع درب های اتوماتیک را بگیرد.

ساختار درب اتوماتیک زیر سقفی

ساختار درب اتوماتیک زیر سقفی دارای پنل هایی با ارتفاع 48 و ضخامت بین 4 تا 6 سانتی متر است. با استفاده از فوم پلی اورتان فشرده داخل این پنل پر می شود که این کار این درب ها را تبدیل به عایق حرارتی و صوتی می کند. بسته به نیاز مشتری، ارتفاع درب اتوماتیک زیر سقفی ‎ می تواند بین 220 تا 240 سانتی متر باشد. از آنجایی که ورودی ها متغیر هستند، عرض پنل ابعاد مختلفی می تواند داشته باشد. این درب ها به صورت 90 درجه از حالت افقی حرکت می کنند. این زاویه باعث اشغال کم ترین فضای ممکن شده و سروصدای حرکت را به صفر می رساند. گستره ی دمایی درب اتوماتیک زیر سقفی بین -30 تا +100 درجه ی سانتی گراد است. نمای درب اتوماتیک زیر سقفی از جنس ورق فولادی دو جداره با پوشش رنگ الکترواستاتیک است. رنگ ها و طراحی های مختلفی برای این درب ها موجود است. رنگ های کرم، سفید و چوبی پرطرفدارتر از سایر رنگ ها هستند که البته با تمام نماهای مدرن و کلاسیک تناسب دارند.


درب


یراق آلات و متعلقات درب اتوماتیک زیر سقفی

یراق آلات و اتصالات درب اتوماتیک زیر سقفی ‎ همگی از آهن گالوانیزه ساخته می شوند. جنس ریل ها گالوانیزه بوده و داخل آن لاستیک هایی برای عایق بندی درب صنعتی زیر سقفی تعبیه شده است. برای پیش گیری حداکثری از عبور گرد و غبار، لاستیک درزگیر سیلیکونی برای فواصل بین ریل ها و بدنه ی درب در هر دو طرف و فضاهای خالی پیشانی درب تعبیه شده است. با استفاده از لاستیک، فاصله ی آخرین پنل درب اتوماتیک زیر سقفی تا کف پوشانده می شود.

مزایای درب اتوماتیک زیر سقفی نسبت به درب کرکره ای:

زیبایی قابل توجه درب اتوماتیک زیر سقفی و سازگاری با نمای ساختمان نسبت به درب کرکره ای

2. استهلاک درب اتوماتیک زیر سقفی بسیار کم تر از درب کرکره-ای است و به خاطر اصطکاک پایین و تماس کم قطعات مکانیکی با یکدیگر، این درب ها سروصدایی ندارند و به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند.

3. رنگ این درب ها در مقایسه با درب کرکره ای بسیار باثبات است.

4. درب اتوماتیک زیر سقفی امنیت زیادی دارد؛ این درب سیستم قفل موتور و فنر دارد که این سیستم از بالا رفتن درب در زمان بسته بودن جلوگیری می کند در حالی که درب کرکره ای مقاومتش کمتر از درب اتوماتیک زیر سقفی است.

5. درب اتوماتیک زیر سقفی فضای بسیار کم تری را در مقایسه با درب کرکره ای اشغال می کند، به نحوی که ابعاد درب زیر سقفی 25 تا 30 سانتی متر و ابعاد درب کرکره ای 30 تا 40 سانتی متر است.

6. هنگام قطع برق، درب اتوماتیک زیر سقفی خلاص شده و سریعاً به حالت دستی می رود، در حالی که خلاص شدن درب کرکره ای توسط هندل انجام می شود که باز و بسته کردنش زمان و انرژی بیشتری را نسبت به درب زیر سقفی می طلبد.

7. درب اتوماتیک زیر سقفی دارای عایق بندی و جلوگیری از ورود و خروج هوا و صدا است که علت آن داشتن لاستیک های درزگیر سیلیکونی در انتهای پنل است که درزها را پوشش می-دهد، و البته استفاده از پلی اورتان در داخل این پنل‌ها که درب را آکوستیک می کند.

8. امکان ایجاد درب نفر رو برای درب اتوماتیک زیر سقفی ‎ برخلاف درب کرکره ی.


درب


ویژگی های درب اتوماتیک زیر سقفی

این درب ها دارای ویژگی های قابل ذکر زیر هستند:

1. سنسور حرکتی و چشم مادون قرمز برای کنترل و کم تر کردن سرعت برخورد با مانع

2. امکان نصب سیستم برخورد با مانع (آنتی کرش)

3. غیرقابل نفوذ در مقابل نفوذ سارقین

4. مقاومت بالای پنل و یراق آلات در مقابل آب و هواهای مختلف و فرسایش

5. ظاهر زیبا و متفاوت درب، متناسب با نمای ساختمان با طیف گسترده ی رنگی

6. عدم ایجاد سروصدا هنگام حرکت و عایق بودن به علت وجود پنل فوم دار

7. گستره ی حرکتی نامحدود و سرعت بالا

8. سیستم خلاص کن دستی ساده


درب


ملاحظات انتخاب نوع درب اتوماتیک زیر سقفی

در انتخاب درب اتوماتیک زیر سقفی ‎ باید ملاحظاتی را مد نظر قرار داد. موتورهای این درب ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند. بهترین و مناسب ترین موتور و درب را برای محل مورد نظرتان انتخاب کنید. موتورهای این درب دارای توان های مختلفی هستند که با توجه به وزن درب باید بهترین گزینه انتخاب شود. این نوع موتورها اغلب تولید آلمان، فرانسه، ایتالیا و ترکیه هستند. مسئله ی مهم دیگر در این رابطه، به کارگیری نیروهای متخصص در حوزه ی درب زیر سقفی است. این درب ها باید به شکل اصولی و درست نصب شوند. موتورهای ریلی سقفی توان های مختلفی دارند. بیشترین توان برای این موتورها بین 800 و 1200 است.

مشکلات استفاده از درب های با استحکام کم

ایجاد سروصدا در هنگام کار

2. گستره ی حرکتی کم

3. وارد شدن فشار به موتور به علت حرکت در خروج از محدوده ی درب

4. نارضایتی مصرف کنندگان

5. نیاز به تعمیرات و خدمات متعدد توسط نصاب

6. بازدهی کم

7. اشغال فضای زیاد

محصول مرتبط وجود ندارد

پروژه مرتبط وجود ندارد